Fotoğraf paylaşmak artık sosyal medyalarda oldukça sık karşılaşılan bir durum haline gelmiştir. Instagram kullanıcıları istedikleri zaman kendi hesapları üzerinden fotoğraf paylaşabilir aynı zamanda daha önceden paylaşılmış herhangi bir fotoğrafı da beğenerek diziler oluşturabilir.

Repost Özelliği
Instagram dilinde fotoğraf paylaşma işlemlerine repost adı verilmektedir. Repost adı verilen bu işlemde kullanıcının paylaşmış olduğu herhangi bir fotoğrafı, başka bir kullanıcı tarafından kendi profilinde ilk paylaşan kullanıcı adının gönderisiyle iliştirip paylaşması anlamında kullanılır. Buna bakarak fotoğrafı en son paylaşan kişi gönderiyi ilk defa paylaşmış olan kişinin fotoğrafını yeni bir fotoğrafmış gibi kendi profilinde yayınlamış olur.
Daha önceden de paylaşılmış olan bu fotoğrafın hem yorumları hem de beğenileri yeni paylaşılmış fotoğrafa etki etmez. Yani fotoğrafı yeni paylaşan kişinin kendi hesabında yepyeni beğeni ve yorumları olacaktır. Sosyal medyalar arasından ün yapmış olan Instagram, Android cihazların yanı sıra iOS cihazlarda da yoğun bir şekilde kullanılıyor. Peki, iPhone için Instagram repost nasıl yapılır? Repost yapmak android cihazlardan farklı mıdır?

İPhone Telefonlarda Repost Özelliği
Repost özelliği iki cihazda da kullanılmasıyla beraber aralarında bazı farklılıklar mevcuttur. iPhone telefonlarda repost özelliğini kullanmak son derece basit işlemlerle gerçekleştirilir. Ancak bilinmelidir ki kullanıcı kendine ait Instagram uygulamasıyla herhangi bir repost gerçekleştirmesi mümkün değildir. Repost işlemlerinin gerçekleşmesi için yeni bir uygulama indirilmelidir.

iPhone’da Repost Kullanımı
İndirilmesi gereken uygulama için AppStore’a girilmesi gerekir. Buradan repost for Instagram adındaki uygulama indirilecektir. Uygulama işlemleri tamamlandıktan sonra repost yapılması istenen fotoğrafın üstüne tıklanır. Daha sonra fotoğrafın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta butonuna basılır. Ardından yeni bir pencere açılacaktır. Burada paylaşım URL’si kopyalanmalıdır.
Daha sonra Instagram uygulamasından çıkış yapıp indirilmiş olan repost uygulamasına girilir. Repost uygulaması açıldıktan sonra kopyalanmış olan fotoğraf buraya gelecektir. Ardından fotoğrafın üzerine bir defa tıkladıktan sonra oradan da repost seçeneği tıklanmalıdır. Bu işlemlerin sonucunda iPhone için repost özelliği kullanılmış olacaktır. Son olarak repost yapılmış bu fotoğraf kullanıcının diğer gönderileri arasına katılacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler