Instagram yüz binlerce kişiye ayni anda ulaşabileceğiniz bir sosyal medya uygulamasıdır. Aynı şekilde başka Instagram kullanıcıları da size ulaşabilir. Farklı ve de çok sayıda takipçisi bulunan kullanıcıların sık sık karşılaştığı problemlerden birisi de Instagram’da tanımadığı kişiler tarafından mesajlar almasıdır. Eğer sizlerde Instagram’da tanımadığım kişilerden mesaj alma nasıl engellenir diye düşünüyorsanız; yapmanız gerekenler bu yazıda sıralanıyor.

Instagram’da Mesaj Ayarları Yapılabilir Mi?
Yüz binlerce Instagram kullanıcısı, Instagram profilini istediği gibi gizli profil olarak kullanabilir ve hatta mesaj alma ayarlarını da aynı gizlilik politikasından yararlanarak düzenleyebilir. Tıpkı diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi Instagram’da da hangi hesap kullanıcılarında mesaj alabileceğinizi seçme şansınız olduğunu biliyor muydunuz? Instagram’dan gizlilik ayarlarına girerek mesaj alma ayarlarınızı düzenlemek için yapmanız gereken şeyler çok basit.
Profilinizin sağ üst köşesinden profil ayarlarınıza oradan da mesaj ayarlarınıza girmeniz gerekiyor. Daha sonra ki adım ise hangi kullanıcılardan mesaj almak istediğinize karar vermektir. Dolayısıyla Instagram’da kısa süre içerisinde mesaj ayarlarınızı yapabilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz mesajı okuyabilir, dilediğiniz mesajı geri çevirebilirsiniz.

Instagram’da Sadece Takipçilerinizden Mesaj Almak İstiyorsanız Ne Yapmalısınız?
Instagram’da tanımadığınız insanların mesajlarıyla karşılaşmak istemiyorsanız hemen mesaj ayarlarınızı tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor. Instagram’da sadece takipçilerinizden mesaj almak istiyorsanız; profilinizin gizlilik ayarları vasıtası ile mesaj ayarlarınızın yer aldığı kısma girerek, mesaj alma seçeneklerinizi; sadece takipçilerden mesaj almak istiyorum, seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır. Daha sonrasında dilediğiniz gibi hesabınızı kullanabilirsiniz. Gizlilik ayarları sayesinde zaman zaman bu tercihlerinizi yönetebilir yine aynı yolları izleyerek seçtiğiniz, sadece takipçilerimden mesaj almak istiyorum seçeneğini herkese açabilirsiniz.

Tanımadığınız Instagram Hesaplarından Artık Mesaj Almaya Son
Yukarıda bahsedildiği gibi takip etmediğiniz ya da takipçilerinin arasında yer alan hesaplardan mesaj almak için yaptığınız güncellemeden sonra; sadece tanıdığınız Instagram kullanıcılarından mesaj alabileceksiniz. Kişisel veri ve bilgilerinizin istediğiniz gibi korunması ve de saklanması konusunda Instagram her daim yanınızda. Bu tarz, özel hesap ayarlarınızı kolaylıkla yapabileceğiniz gibi, Instagram hesabınızı tüm Instagram kullanıcılarına da açabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler