Sosyal medya platformlarından olan ve oldukça popüler bir kullanıcı sayısına ulaşan Instagram’da sanal mağaza kurmak için bir takım kurallar vardır. Farklı resimler ve video paylaşım sitelerinden olan Instagram büyük küçük herkesin kullandığı sosyal bir iletişim ağıdır. Farklı konular için kullanılan bu sosyal medya yönteminin sanal mağaza olarak ta rağbet gördüğü herkes tarafından bilinmektedir.

Sanal Mağazaya Hoşgeldiniz

Birçok kişiye Instagram’da sanal mağaza kurulması değişik gelebilir. Instagram üzerinden sanal mağaza açmak ve satış yapmak için birçok püf noktası vardır. Snapchat’la arasında tatlı bir rekabet olan Instagram popülaritesini gün geçtikçe artırmaktadır. 2018 yılının son günlerine yaklaşırken kullanıcı sayısı 500 milyona ulaşan Instagram açılan sanal mağaza sistemi ile genç insanlara iş imkanları sunar. Birçok kullanıcı zamanının büyük bölümünü Instagram hesabından açmış olduğu mağazada satış yaparak geçirir.

Kurallar Nelerdir?

Instagram üzerinden sanal satış yapmak için kişisel bir hesap yerine resmi bir hesap alınması gerekir. Bu hesapla ilgili yapılacak paylaşımlar gerçekçi olmak zorundadır. Karşı tarafta ki kişiyi etkileyecek nitelikte görsel efektler paylaşmak, iyi bir müşteri potansiyeline ulaşmayı sağlar.
Her zaman geçerli olan ve çok kullanılan öğeleri eklemek, tıklanma rekorları kırılacağı anlamına gelir. Satışa sunulacak ürünler için kurumsal olarak açılan hesabı kullanmak gerekir. Bu hesabın Instagram sitesinde mutlaka belirtilmesi gerekir. Ürünler için ilk başta düşük maliyetli fiyatlar belirlenmeli, ürünlerle ilgili en güzel resimler eklenerek satış hizmetine başlamak gerekir.

Instagram Sanal Mağaza Satışları

Instagram hesabı üzerinden takipçiler hızlı bir şekilde alışveriş yapabilir. Gelişen üstün teknoloji ve bir kaç adımda sanal mağaza kurmak ve ürünleri kullanıcılara sunmak Instagram hesabı üzerinden yapılabilir. İlk etapta Instagram kullanıcılarına satın alma seçenekleri sunulur. Bu seçenekler arasında ya kapıda ödeme yöntemi ya da banka havale işlemi vardır. Müşteri portföyüne ulaşmak için bu iki seçenek işlemleri kolaylaştırır. Instagram’da online satış hizmetleri sunmak için bu kurallar geçerlidir. Büyük bir zaman ve emek harcanarak sunulan bu satışlar sayesinde ziyaretçiler memnun kalarak alışveriş yapmış olurlar.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler