Popüler sosyal medya uygulamaları içerisinde bulunan Facebook ve Instagram aynı anda fotoğraf paylaşımı yapılmasına izin verilen bağlantı seçeneği üzerinden aktif bir şekilde kullanılabilmektedir. Instagram’da paylaşılan fotoğraf aynı anda Facebook’ta nasıl paylaşılır sorusuna cevaben kullanıcıların Instagram uygulaması dahilinde takip etmeleri gereken bazı adımlar bulunur. Hali hazırda Facebook hesabını Instagram hesabına bağlamış olanlar için kısa sürede paylaşım işlemi yapılabilir.

Instagram Fotoğraf Paylaşma

Instagram uygulamasında fotoğraf paylaşımı yapabilmek için uygulamaya giriş yapıldığı zaman ana sayfanın orta kısmında yer alan artı sembolüne basılması gerekir. Galeride yer alan fotoğraflardan ya da videolardan her hangi birinin seçilmesi ile beraber paylaşım adımlarını takip edebilmek mümkün olur. Bununla beraber Instagram kamerası üzerinden çekilmiş olan fotoğrafın da anlık olarak paylaşılabilme durumu söz konusudur. Fotoğraf seçimi yapıldıktan sonra efekt seçimi ve son olarak yorum ekleme, yer bildirimi ekleme ve bağlantılı hesaplarla paylaşma alanına geçiş yapılır.

Instagram’da Paylaşılan Fotoğrafı Facebook’ta Paylaşma

Fotoğraf seçiminin ve efekt alanının ardından fotoğrafa yorum yazmak isteyen kişinin açıklama ekle alanındaki kısma dilediğini yazması, konum etiketi yapması mümkün olur. Bununla beraber Facebook uygulamasının adının yazdığı bir buton bu sayfada yer almaktadır. Butona basıldığı zaman iki uygulama arasındaki etkileşim söz konusu fotoğraf için aktif hale gelir ve Instagram içerisinde paylaşılmış olan fotoğraf Facebook’ta da aynı anda paylaşılır.

Instagram ve Facebook Bağlantısını Kesme

Instagram’da paylaşılan fotoğrafların Facebook uygulaması içerisinde de paylaşılmasını istemeyen kullanıcılar için yine paylaşım ekranında aktif halde olan Facebook butonunun pasif hale getirilmesi ya da ayarlar menüsü üzerinden iki uygulama arasındaki entegre tercihin iptal edilmesi gerekir. Uygulamaya konu olan fotoğraf paylaşımında her iki uygulamanın da aynı fotoğraf ve aynı açıklama ile fotoğrafı paylaşma durumu oluşmaktadır.
Bu nedenle aradaki bağlantıyı kesmek kullanıcıların aynı anda paylaşım yapmalarına engel olur. Yeniden bağlantı kurmak için aynı işlemin tekrardan uygulanması gerekir. Her fotoğraf için ayrı ayrı ayar yapabilmek mümkün olurken bağlantıyı toptan kesmek ayar yapılmasına gerek kalmadan paylaşma imkanı sunar.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler