Son dönemin en popüler sosyal medya uygulaması arasında yer alan Instagram’da kullanıcılar için beğeni sayısı, takipçi sayısı ve hikayelerin kaç kişi tarafından izlendiği oldukça önemlidir. Bazı kullanıcılar da bu nedenle Instagram’da organik beğeni artırma yolları ile ilgili olarak neler yapmaları gerektiği ile ilgili olarak neler yapabileceklerine yönelik araştırmalar yapmaktadır.

Tam da bu noktada kullanıcıların herhangi bir ödeme yapmadan beğeni sayılarını artırmak için öncelikli olarak gizlilik ayarlarından hesaplarının gizliliğini herkese açık hale getirebilirler. Instagram kullanıcıları bu işlemi yapmalarının ardından paylaştıkları fotoğraf, video, gif gibi paylaşımlarda etiket yaparak daha geniş kitlelere ulaşabilirler. Kullanıcıların seçtikleri etikete göre daha fazla kişiye ulaşma fırsatı bulacağından daha geniş bir kitle tarafından kullanıcıların gönderileri beğenilmeye başlar.

Hesap Gizliliği

Instagram kullanıcıları gizli hesap seçeneği ile sadece kendilerini takip eden kitle tarafından beğeni alabilmektedir. Takipçi listesinde bulunan kişiler dışında beğeni alma imkanı bulunmadığı için kullanıcıların hesap ayarlarını herkese açık hale getirmeler ile birlikte kullanıcıların beğenilerinin ciddi şekilde artması beklenmektedir. Ayrıca hesap görünümünün herkese açık olması beğeni sayınızı artırmakla kalmayıp buna ek olarak takipçi sayınızın artmasını ve hikayelerinizin daha geniş bir kitle tarafından izlenmesini de sağlamaktadır.

Hastag Kullanımı

Instagram kullanıcıları hastag ya da etiket olarak bilinen paylaşım yaparken yapılan paylaşıma uygun olarak kısa kelimeler yazmayı tercih etmeleri durumunda paylaşımlarını daha geniş bir kitleye ulaştırabilir. Kullanıcıların kullandıkları hastagler sayesinde daha fazla beğeni alabilirler. Böylece herhangi bir para ödemeden doğal bir şekilde beğenilerini artırabilirler.

Bu Yöntemler Sayesinde Kullanıcıların Beğeni Sayısı Artar Mı?

Instagram kullanıcıları hesap gizlilik ayarlarını gizli hesaptan çıkararak paylaştıkları fotoğraf ve videoya uygun olarak etiket yapmaları halinde kullanıcıların eskiye nazaran beğeni sayılarının ciddi şekilde artması beklenmektedir. Birçok Instagram kullanıcısı bu yöntemler sayesinde beğenilerini artırmaktadır.
Ayrıca bu yöntemleri uygulamak dışında kullanıcılar tarafından paylaşılan içeriklerin doğal olması da beğeni sayısının artmasını sağlamaktadır. Sıralanan yöntemleri uygulayan kullanıcılar hem paylaştıkları gönderilerin daha çok kişiden tarafından beğenilmesi hem de takipçi sayısının arttığını ifade etmektedir. Siz de bu yöntemleri uygulayarak beğeni sayınızı artırabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler