Instagram uygulaması getirdiği birçok yenilik ve güncelleme ile kullanıcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Instagram’ın getirdiği yenilikler arasında yer alan ve öne çıkan yeniliklerden birisi de koleksiyon oluşturmaktır. Peki, Instagramda koleksiyon oluşturma nasıl yapılır? İşte koleksiyon oluşturma ile ilgili tüm detaylar:

Koleksiyon Nedir?
Instagram uygulamasında koleksiyon, fotoğraf veya videoların bir kategori altında toplanması anlamına gelmektedir. Fotoğraf veya videolar için koleksiyon oluşturulabilir ve bu koleksiyon içerikleri düzenlenebilir. Oluşturduğunuz koleksiyona bir isim verebilir ve istediğiniz fotoğraf ya da videoları içerisine ekleyebilirsiniz. Koleksiyonlar kişilere özeldir fakat kullanıcılar istedikleri zaman koleksiyonlarını takipçileri ile paylaşabilirler. Bunun yanı sıra koleksiyon içerisine eklemiş olduğunuz gönderileri istediğiniz zaman silebilir, yenisini ekleyebilirsiniz.

Koleksiyon Oluşturma Aşamaları
Koleksiyon oluşturma Instagram üzerinden şu adımları takip ederek yapılabilir:
1.Adım: İlk önce Instagram hesabınıza kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Ardından profil sayfanızı açmanız gerekiyor.
2.Adım: Profil sayfasından gönderileri kaydet kısmına geçiş yaparak burada yer alan “” simgesine tıklamanız gerekiyor. Bu simge Instagram’a sonradan eklenmiş olan bir simgedir.
3.Adım: Kaydet simgesine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada sağ üst köşede yer alan “+” simgesine basmanız gerekiyor. Bu simge yeni bir koleksiyon sınıfı oluştur anlamına gelmektedir.
4.Adım: Koleksiyon oluştur kısmında yapmanız gereken ilk şey koleksiyona bir ad vermektir. Sizden istenen kısma koleksiyona verdiğiniz ismi girmeniz gerekiyor. Koleksiyona verilecek olan isim önemlidir. Çünkü etiket olarak ekleme kısmında koleksiyon ismi baz alınır.
5.Adım: Bu işlemler tamamlandıktan sonra koleksiyonun ana şablonu tamamlanmış oluyor. Bundan sonraki işlem koleksiyon içerisine eklenecek olan fotoğrafların belirlenmesidir.

Gönderi Kaydetme Aşamaları
Gönderi kaydetmek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:
Koleksiyon içerisine eklemek istediğiniz fotoğrafı, fotoğrafın alt kısmında yer alan “” simgesine tıklayarak ekleyebilirsiniz. Simgeye bir süre basılı tutmanız gerekmektedir.
Sonrasında “+” simgesine basarak yeni bir koleksiyon oluşturmanız gerekiyor.
Ardından yine bir isim belirleyerek sizden istenilen kısma belirlediğiniz ismi girmeniz gerekiyor. İstediğiniz herhangi bir isim girebilirsiniz. Daha sonra kaydettiğiniz gönderiler koleksiyonunuza eklenecektir. Koleksiyonlarınızı görmek için profil sayfanızdan koleksiyonlar kısmına tıklamanız yeterli olacaktır

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler