Instagram, son dönemde en çok kullanılan paylaşım sitelerinde ilk sıraya yükselirken kullanıcılar artık fotoğraflarının yanı sıra video paylaşımlarını da Instagram hesaplarından gerçekleştirebiliyor. Yapılan araştırmalar artık uygulama içerisinde video paylaşımlarının fotoğraflara yaklaştığını ve bu durumun videoların popülaritesini arttırdığı belirtilmektedir.
Instagram kullanıcıları bu mecradan rahatlıkla belirli gelirler elde edebilirken bunun için belirli şartlar yer almaktadır. İlk olarak videoların çok daha fazla kişi tarafından izlenmesi gerekmektedir. Burada önemli olan soru Instagram’da izlenilme sayısı nasıl artırılır? Bu artırımın yapılabilmesi için hangi adımların atılması gerektiğidir. Farklı ya da kaliteli videolar bunun ilk seçeneği olurken buna karşılık izleyici ya da takipçi satın almak da bu yönde bir etki gösterecektir.

İzlenme Sayısının Artırılmasının Faydası Nedir?

Instagram firmalar için en önemli reklam alanlarından birisi olarak görülürken kullanıcılar için de önemli gelir kaynaklarından birisine dönüşüyor. Geçmiş dönemde takipçi sayısı çok fazla olan hesaplardan paylaşılan fotoğraflarda kullanılan reklamlar milyonlarca kişiye ulaşırken günümüzde videolar ile bu işlem gerçekleştiriliyor. Genel olarak yapılan reklam anlaşmalarında görüntülenme sayısı üzerinden ücretler ödenirken görüntülenme sayısı ne kadar yüksek olursa o kadar kaliteli firmalar ile reklam anlaşmaları yapmak mümkün oluyor.

Kaliteli Video Çekimi Nasıl Yapılır?

İnsanların videoları çok daha fazla izlemesi için birçok farklı etmen yer alırken video kalitesi bunlar arasında çok önemli bir yere sahiptir. Genel olarak kullanıcılar eğer videonun kalitesine dikkat etmezlerse ilk etapta kullanıcıyı etkileyemezler ve bu durum bir sonraki videolarda da düşüşe sebep olur. Artık günümüzde kullanılan akıllı telefonlar yeterli seviyede netliğe sahip olabilirken farklı imkanlar sunan dijital fotoğraf makineleri de büyük etkiler yaratmaktadır. Bu aşamada video çekimlerinin kaliteli olması için belirlenen birkaç kıstasa dikkat etmek yeterli olacaktır.

İzleyici Satın Almak Etkili Oluyor mu?

Videolar ne kadar çok kişi tarafından izlenirse uygulamanın “Keşfet” bölümünde o kadar fazla kişi tarafından görülmüş oluyor. Bu da videonun izlenme sayısındaki artışın parabolik düzeyde artması anlamına geliyor. İlk etapta izleyici satın almaya başlayan kişiler bu şekilde vidolarını popüler hale getirebiliyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler