Bazı Instagram kullanıcıları, yaşadıkları sorunlar arasında hikâyeleri açamamaları üzerinden şikayette bulunurlar. Genel olarak Instagram’da hikayelerimi açamıyorum diyenler için yapılabilecek bir takım çözüm yolları vardır. Özellikle bu tür bir hikaye açılma probleminin genel olarak oluşması cep telefonlarınızda Instagram uygulamasının güncel olmaması ya da farklı yapılan yükleme işlemlerinden uygulamanın çok fazla veri biriktirmiş olması olabilir. O yüzden tüm bunlara çözüm olarak kullanıcıların hikâyelerini görebilmek adına yapabilecekleri adımlar vardır.

Instagram Hikayelerimi Nasıl Açarım?

Eğer takip ettiğiniz kullanıcıların ve size ait olan hikayelerde açılmıyorsa, bunun için yapmanız gereken Instagram’ı en son haline güncellemektir. Bazı kullanıcılar uzun süre internet bağlantısını evdeki internetlerinden yapmadığı zaman ya da cep telefonlarında otomatik güncelleme olmadığı zaman eski sürümleri kullanabilmektedirler. Bu bir sorun olduğundan dolayı, mutlaka Instagram’ın en son yaptığı güncellemeleri yapılması gerekiyor. Kesin çözüm olmamakla beraber, yaşanan sıkıntılardan birine çözüm olabilmektedir.

İnternet Bağlantısının Yavaş ve Yoğun Olması

İnternet bağlantısında hız önemlidir ve bu doğrudan Instagram’ın ana sayfa akışışından, hikaye alanlarının yüklenmesine kadar işlevleri barındırır. O nedenle internet yavaş ise Instagram üzerinde normalde bile girmeye zorlanabilir ve hikayeler geç açılacağından ya da hiç açılmayacağından dolayı ciddi problemlerde yaşayabilirsiniz. O yüzden mutlaka internet hızının ne alemde olduğuna ve Instagram ile yaşayacağınız problemin bundan da kaynaklı olabileceğini es geçmemelisiniz.

Instagram Uygulamasının Kaldırılması ve Ön Belleğinin Temizlenmesi

Bir diğer çözüm yolu ise Instagram’ın tamamen cep telefonlarınızdan kaldırılarak, yeniden yüklenmesini konu edinir. Bunu yaptıktan sonra cep telefonunuzu bir kere açıp kapatmakta çözüm getirebilir. Tabi mutlaka kaldırmadan önce Verileri Temizle Ön Belleğini Temizle seçeneklerini de yapmalısınız. Bu sayede kayıtlı olan eski bilgilerinizde temizlenerek, Instagram’ın hikayelerin açılma yüzdesini arttıracaktır.
Verileri temizleme işlemleri Uygulamalar alanına giriş yaptığınızda Instagram’a tıkladığınızda karşınıza çıkar. Temizleme işlemini yapın ve bir kere girip hikayeler açılıyor mu diye kontrol edin. Eğer ki açılmıyorsa, Kaldır diyerek Instagram cep telefonlarınızdan silerek tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu şekilde sorunlarınız çözülebileceği gibi aynı zamanda Instagram’da takip ettiğiniz kişilerin sizden hikaye gizleyebileceklerini ve bu yüzden de açılmama ihtimali de olduğunu unutmamalısınız.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler