Facebook, milyonlarca kişi tarafından uzun yıllardır resim veya video paylaşım alanı ve eski arkadaşlar ile online görüşme platformudur. İnternet aracılığı ile giriş yapılan kullanıcıların isim ve şifreleriyle aktif hale gelmiştir. Bu sosyal medya aracı vasıtasıyla yıllardır birbirlerini bulamayan eski arkadaş ve dostların bu alanda görüşmeleri sağlanır. Facebook kanalıyla ekleme yapılan arkadaşlar arasında bilgi ve fotoğraf alışverişi de kolaylıkla sağlanmış olur. Instagram, Facebook’tan sonra ortaya çıkan ve ünlü kişilere, arkadaşlara ulaşmanın en hızlı yoludur.

Instagram’da Facebook Arkadaşları Nasıl Bulunur?

Dünya üzerinde yaygın olarak milyonlarca birey tarafından açılan hesap doğrultusunda aktif olarak kullanılan Instagram hesabı üzerinden diğer sosyal medya ayağı olan Facebook arkadaşlarınıza tek hamle ile ulaşabilirsiniz. Hesabınız üzerindeyken Instagram size Facebook arkadaşlarınızı eklemeniz için bir fırsat sunar. Ekle kısmıyla istediğiniz Facebook arkadaşlarınızı bulup Instagram hesabınız üzerinden de takip etme olanağı verir.

Instagram’dan Facebook Arkadaşları Ekleme Yolları

Aktif olarak kullanılan Instagram hesabından Facebook arkadaşları kolaylıkla bulunup eklenebilir. Bunun için sağ alt köşede yer alan profil resmini tıklıyoruz. Daha sonra ekrana gelen ve yine sağ üstte bulunan dişli çark işaretine tıklayın. Ekrana dökülen listeye bakarak ikinci sırada yer alan “Facebook arkadaşları “ kısmını tıklayın. Bu alan izin vermek için sayfa sizi yönlendirecek. Bu kısımdan istediğiniz veya tüm Facebook arkadaşlarınızı direk Instagram hesabınıza yükleyebilirsiniz. Instagram hesabından Facebook arkadaşlarınızı eklemek için mutlaka Facebook adresinizi aktif olarak kullanmanız gereklidir.

Instagram’dan Facebook Arkadaşlarınızı Bulma

Instagram hesabı üzerinde de arkadaşınızın isim ve soy ismini girerek takip isteği gönderebilirsiniz. Instagram hesabınızdan eklediğiniz arkadaşınızın Facebook adresi varsa otomatik olarak oradan da yeni arkadaş listenize eklenecektir. Instagram hesabınızı kullanırken gelen önerilere onay vermeniz halinde sevdiğiniz dost ve arkadaşlarınız hem Instagram hesabından, hem de Facebook hesabından arkadaş listenize eklenecektir. Son yılların popüler sosyal medya hesabı olan Instagram her geçen gün yaptığı yeniliklerle kullanıcılarına kesintisiz hizmet sunmaktadır. Arkadaşlarınızı eklemek için her iki sosyal medya olanağını kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler