Son yılların en fazla kullanılan sosyal medya ağı olan Instagram ile anlık paylaşımlar da çok popüler olmaktadır. Neredeyse her akıllı telefon günde bir kez Instagram hesabında uzun süre kalmaktadır. Fotoğraf ve video paylaşımları sayesinde istediğiniz zaman takipçilerin yanında olunmaktadır. Fakat istenmeyen ve irtibat kurulmaya gerek duyulmayan kişiler Instagram hesabı üzerinden engellenebilmektedir. Basit yollarla Instagramdan bir kişi kolayca engellenebilir. Bu engellemeden pişman olunduğunda veya vazgeçildiğinde engelin kaldırılıp kaldırılmadığı ise merak konusu olmaya başlamıştır. Peki, Instagram’da engel kaldırma nasıl yapılır?

İnstagram Hesabından Engel Kalkar mı?

Daha önce kendinizin engellediği Instagram hesabını ihtiyaç duyduğunuzda tekrar aktif hale getirerek paylaşılan tüm fotoğraflar ve videolar tekrar görülebilir. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan ınstagram engellenebilir ve tercih edildiğinde ise tekrar karşıdaki bu hesap aktif hale getirilebilmektedir. Kolay bir şekilde uygulanan bu yöntem ise tamamen Instagram kullanıcılarına aittir. Kişi bu kolay uygulamayı istediği zaman kolay bir şekilde yapabilir. Daha önceden engellenen bir hesabın daha sonra açılması böylelikle kolay olup kalınan yerden devam etmek için önemli bir adım atılmış olur.

Kullanıcı Tarafından Engellenen Hesap Nasıl Kalkar?

Akıllı telefondan Instagram ana menüsüne girilir. Engellenen kişinin ad ve soyadı buraya girilir. Arama çubuğu sayesinde bulunan kişinin üzerine gelerek tıklanır. Profili açılan hesabın sağ üst köşesinde yer alan … işaretini göreceksiniz. İlk sırada yer alan “engellemeyi kaldır” butonu bir kere tıklanır. Daha sonra tüm engeller anında kaldırılacaktır. Ayrıca ayarlar kısmından engellenen kullanıcılar listesinden engellenen isim hemen bulunur. Bu kullanıcının profiline girilerek engel bir dakika içinde kaldırılır.

Instagram Hesabından Engelleme İşlemi

Bireyler eski arkadaş ve dostlarına ulaşmanın en kolay yolunu Instagram hesabından takip et butonu tıklanarak aile kısa sürede büyümektedir. Fakat bazı anlarda istenmeyen fotoğraflar ve videolar gönderilip kişi kendini ifade etmeye çalışır. Karşıdaki Instagram hesap kullanıcısı tek tıkla bu kişiyi engeller. Daha sonradan istenildiğinde veya uygun görüldüğünde bu engelleme kaldırılabilir. Bu yöntem sayesinde istemediğiniz kişiyle sosyal medyadan iletişim kurmak zorunda kalmazsınız.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler