Sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte, rekabetin artması da söz konusu oluyor. Artan rekabet sonucunda ön plana çıkan hesaplar yönetebilmek için belirli adımların uygulanması önem kazanıyor. Dünya çapında milyonlarca üyesi olan Instagram, kullanıcıların fotoğraf yüklemelerini, diledikleri kullanıcıyı takip etmelerini, hikaye paylaşımı yapmalarını, diğer kullanıcılara mesaj atmalarını sağlayan bir uygulama. Uygulamayı bireysel olarak kullanan kişiler olduğu gibi kurumsal ya da ticari amaçlarla kullananlar da oldukça fazla sayıda. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tarafından cevabı merak edilen Instagram’da doğru hesap nasıl yönetilir sorusunun cevabı birkaç farklı yöntemden oluşuyor.

Paylaşım Sıklığı Önemlidir

Her hesap türünde etkili bir hesap yönetimi için çok sayıda takipçi ve gönderinin bulunması önem taşıyor. Takipçi sayısının artması ise yapılan paylaşımların dikkat çekici olmasına bağlı. Uygulamada yer alan filtreler ve çıkartmalar sayesinde gönderiler oldukça ilgi çekici hale gelebiliyor. Görsellik üzerine kurulu olan uygulamada bulunan takipçi, sayısı arttıkça daha kısa sürede daha çok sayıda kişiye ulaşmak mümkün oluyor.

Yarışma, Kampanya, Çekiliş Düzenlemek

Sahip olunan Instagram hesabından yapılacak olan duyurularla çeşitli etkinlikler yapılması da hesabı çok ilgi çekici hale getiriyor. Yapılacak olan çekiliş, kampanya ya da yarışmanın koşulları hesap üzerinden bildirilmelidir. Aktif şekilde kullanılan hesaplar diğer hesaplara oranla daha doğru şekilde yönetilmekte ve daha büyük başarı elde ediyor. Kullanıcılar için kazanç sağlayacakları ya da keyifli zaman geçirecekleri etkinlikler düzenleyen hesaplar diğer hesaplara göre daha takip edilesi.

Emojilerin Gücü

Zaman zaman hafife alınan emojiler, yazı dilinde duyguların gösterilmesinin en etkili yolu olarak karşımıza çıkıyor. Hesaptan yapılacak tüm paylaşımlarda aşırıya kaçılmaması kaydıyla emoji kullanımı gerekiyor. Böylece, takipçilerle daha yakın bir bağ kurmak mümkün oluyor. Daha samimi iletişim kurmayı sağlayan emojiler hesapların doğru şekilde yönetilmesine de katkı sağlıyor. Yapılan araştırmalara göre, Instagram kullanıcıları takip edecekleri hesapta yapılan paylaşımlarda kullanılan emojilerin kendilerine daha sempatik geldiğini belirtiyor. Bu bakımdan, emoji içeren paylaşımlar daha çok sayıda insana ulaşmayı kolaylaştırıyor. Neredeyse tüm durumları ifade eden emojiler bulunuyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler