Instagram günümüzün en çok tercih edilen sosyal platformlarının başında geliyor. 7 den 70 e artık herkes Instagram’da zaman geçiriyor. Her bireyin mutlaka bir Instagram hesabı mevcuttur ve bu hesapta yakınları arkadaşları belirli düzeyde bir takipçi kitlesi bulunmaktadır.
Kimi insanın takipçi kitlesi çok yüksek iken kimilerinin de daha asgari düzeydedir. Takipçi kitlesinin az veya çok olması kişinin tercihlerine bağlıdır. Eğer tanınmak herkes tarafından bilinmek istiyorsanız; herkese açık bir hesabınız olmalıdır. Bunun dışında Instagram’da bilinirlik elde etmenin yolları bulunmaktadır. Bu yollara göre hareket ederseniz kısa süre içinde daha bilinen ve tanınan bir kişi olabilirsiniz.

1) Ne Paylaşacağınıza, Nasıl Ön Plana Çıkacağınıza Karar Verin

Herkes tarafından bilinmek istiyorsanız, sizi diğerlerinden ayıracak bir özelliğinizi seçmelisiniz. Örnek vermek gerekirse diyelim ki iyi fotoğraflar çekebiliyorsunuz. O zaman bu alana yönelik paylaşımlarda bulunmanız gereklidir. Nasıl ön plana çıkacağınızı da profilinizde belirtebilirsiniz. Fotoğrafçı olarak bilgilendirme kısmına yazarsanız daha iyi görünecektir. İnsanlar sizin ne ile meşgul olduğunuzu, sizden ne beklemeleri gerektiğinin bilincinde olsunlar.

2)Fotoğraflarınızın kalitesine dikkat edin.

Eğer gerçekten tanınmak istiyorsanız İnstagram’da paylaşmış olduğunuz fotoğraflara çok dikkat etmeniz gereklidir. Fotoğraflarınızın kalitesinin yüksek olmasına özen gösterin. İnstagram’da tanınmak istiyorsanız iyi bir kameraya yatırım yapabilirsiniz. Farklı mercekler de satın alarak fotoğraflarınızı zenginleştirebilirsiniz. Zaman geçtikçe fotoğrafta uzmanlaştıkça kendiniz yeni mercekler keşfeder daha özgün bir fotoğraf çekme tarzına sahip olursunuz.

3)Efekte boğulmayın.

Bazı İnstagram kullanıcıları kendini olduğundan çok farklı göstererek, fotoğraflarında düzenlemeler yapmaktadır. Efektli ve aşırı düzenlenmiş fotoğraflar insanlara asla samimi gelmez. Onun yerine sadece fotoğrafınızı olduğundan daha güzel hale getirecek, renklerin oranını yükselterek düzenlemeler yapmalısınız. Olduğunuzdan farklı bir şekilde düzenlemeler yaparsanız, insanlar bunu fark edeceklerdir.
Aynı şekilde doğa resimlerinde de aşırı efektlere düzenlemelere girişmeyin. Doğanın renginin tonlarının zaten herkes farkındadır. Siz pembe bir gökyüzü paylaştığınızda kimse onun gerçek olmadığını bilir. Eğer doğanın renkleriyle de oynayacaksanız, bu yaptığınızın da bir teması olsun. İnsanlar sizin bunu neden yaptığınızı ve sizin tarzınız olduğunun farkında olsunlar.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler