Sosyal medya denilince ilk akla gelen uygulamalardan, Instagram en çok fotoğraf paylaşılan alanlarından biri olarak hayatımızda yer alıyor. Çok fazla kullanıcıya sahip olan Instagram üzerinden her gün milyarlarca fotoğraf paylaşılıyor. Kullanıcısı çok fazla olan sosyal medya platformu son dönemlerde kullanıcı sayısını daha da artırmak ve mevcut kullanıcılarını korumak amacı ile sürekli olarak yeni özellikler tanıtıyor ve paylaşmaya devam ediyor.

Özellikle Instagram beğenileri konusunda kullanıcıların sıkıntı ve sorun yaşadığı dönemler çok fazla oluyor. Kullanıcıların en fazla aradığı ve bilgi almak istediği konuların başında Instagram’da beğenileri gizleme konusu geliyor. Instagram hesabında sizi takip eden ve takip ettikleriniz tüm beğenilerinizi görebiliyor.

Hesap Takibi Yapma

Instagram hesabı olanlar beğendikleri bazı fotoğrafları kimsenin görmesini istemiyor, bu oldukça normal bir durum. Beğendiğiniz bir fotoğrafı başka birinin görmesi size bazı zamanlar sorun çıkarabiliyor. Birinin fotoğraflarına ve gönderilerine bakmak için o kişiyi takip etmeniz yeterli oluyor. Profili gizli değilse onay almadan hemen takibe başlayabilirsiniz. Bu durumda kişinin özeli kalmıyor ve yaptığı her hareketten haberdar olabiliyorsunuz.

Paylaşılan Beğenileri Görme

Instagram hesabından bir resim ya da gönderi paylaştıktan sonra silmek mümkün, isterseniz gönderiyi gizleye biliyorsunuz. Takip ettiğiniz kişilerin gönderilerine kapalı değilse istediğiniz gibi yorum yapabilir ve beğeni bırakabilirsiniz. Bir gönderiyi beğenmek için yapmanız gereken gönderinin üzerine çift tıklama yapmak. Sizin beğendiniz bu fotoğraf aynı anda sizi takip eden arkadaşlarınız tarafından da görülmeye başlanıyor. Arkadaşlar arasında beğenilen fotoğraflar bu şekilde görülmeye başlanabilir. Beğeninizin kalması arkadaşlarınız tarafından görülmesine neden olur ve bunu kaldırmanın da şuan bir yolu bulunmuyor.

Beğenileri Gizleme Yöntemi

Instagram hesabında beğenilerinizi gizlemek için ilk yapmanız gereken profilinize giriş yapmak. Profilinize girmek için üç nokta simgesine tıklamanız gerekiyor. Açılan hesap menüsünden beğenilen gönderiler kısmına giriş yapın. Bu kısımda daha önce beğendiğiniz tüm gönderileri görebilirsiniz. Arkadaşlarınız tarafından görülmesini istemediğiniz gönderilerin beğenisini kaldırarak görülmesine engel olabilirsiniz. Beğeniyi kaldırmak için gönderinin altında bulunan kalp simgesine tekrar tıklamanız yeterli olacaktır. Bu şekilde beğeniniz kaldırılacak ve diğer arkadaşlarınız tarafından görülmeyecektir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler