Sosyal medyaya olan ilgi gün geçtikçe daha fazla artmaktadır. Her geçen yıl birbirinden farklı ve geliştirilmiş şekillerde sosyal medya uygulamaları popüler olmaktadır. Son zamanlarda ise artık birçok kişi Instagram kullanmaktadır. Instagram diğer sosyal medya uygulamalarına göre daha pratik ve eğlenceli bulunduğu için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.
Instagram’da yer alan keşfet seçeneğinde ise farklı kullanıcıların paylaşmış olduğu gönderilere ulaşılabilmektedir. Buda tercih edilme seçenekleri içerisinde yer almaktadır. Her gönderinin üzerine çift tıklanması halinde gönderiler beğenilmektedir.

Fakat birçok Instagram kullanıcısı beğenmiş oldukları gönderilere nereden ulaşacaklarını bilememektedir. ‘Instagram’da Beğendiğiniz Gönderilerin Listesine Nasıl Ulaşırsınız? ‘ sorusuna yanıt verecek olursak eğer; öncelikli olarak Instagram profilinizin olduğu bölmeyi açmanız gerekmektedir. Son yapılan Instagram güncellemesi ile beğenilen gönderilere sağ üst kısımda yer alan üç çizgiye basılarak ulaşılabilmektedir. Daha sonrasında kullanıcıların ‘Ayarlar’ bölmesine girmeleri gerekmektedir. Bu kısımdan beğenilen gönderilere ulaşılabilmektedir.

Instagram Profili Nasıl Oluşturulmaktadır?

Instagram kullanıcısı olmak isteyenler profillerini bilgisayar üzerinden gerçekleştirebileceği gibi akıllı telefonlara indirilecek Instagram uygulaması üzerinden de gerçekleştirebilmektedirler. Uygulama üzerinden üyelik oluşturma isteyenler ise aşağıdaki adımları izleyerek üyelik işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.
Uygulama açıldıktan sonra en aşağı kısımda yer alan ‘Kaydol’ bölmesine basılmalıdır.
Daha sonra ise 2 seçenek üye olmak isteyenleri beklemektedir. Telefon numarası veya e-posta hesabı ile üyelik oluşturulabilmektedir. Hangi yöntem dahilinde üyelik oluşturulmak isteniyorsa o sekme seçilmelidir.
Ad-soyadı doldurulduktan sonra şifre oluşturulmalıdır.
En son olarak kullanıcı ismi belirledikten sonra Instagram kullanıcısı olunabilmektedir.

Instagram Keşfet Kısmına Nasıl Ulaşılır?

Instagram’ın birbirinden farklı birçok yeniliğe ev sahipliği yapması nedeni ile kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Instagram, kullanıcının beğenmiş olduğu gönderilere, takip ettiği sayfalara ve izlediği videolara göre bir analiz yaparak keşfet kısmını oluşturmaktadır. Bu kısımda kullanıcıların ilgi duyduğu alanlara göre birbirinden farklı video ve gönderi yer almaktadır. Kullanıcılar Instagram uygulamasının en alt kısımda yer alan arama bölmesine basmaları halinde keşfet kısmına ulaşabilmektedirler.

Instagram Şifresini Unutunca Yeniden Oluşturma

Genel olarak uzun süre Instagram kullanıcısı olanların başına gelen bir problem olmaktadır. Telefonda uzun süreden beri açık olan hesabın şifresi unutulabilmektedir. Kullanıcılar bu durumda menü içerisinden şifre kısmına gelmelidirler. Daha sonra ise ‘Şifreni mi unuttun?’ kısmına basmalıdırlar. Bu kısımda kullanıcılar e-mail veya telefon numaraları ile şifre sıfırlama işlemlerini gerçekleştirebilmekte ve yeniden şifrelerini oluşturabilmektedirler.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler