Instagram günümüzün en çok tercih edilen ve kullanılan sosyal medya platformudur. Instagram çeşitli fotoğraflar, videolar ve paylaşımlar yapılabilen bir platformdur. Instagram’da takipçi sayısı çok önemlidir, özellikle takipçi sayısı henüz istediği sayıya ulaşamamış ünlülerin ve fenomenlerin takipçi satın aldığı düşünülmektedir. Takipçi satın alma durumuna takipçi hilesi ya da takipçi satın alma denilmektedir. Fakat Instagram için, Instagram takipçi hilesi almak sayfanız için zararlı mıdır sorusu üzerinde mutlaka düşünülmesi gereken önemli bir sorudur.

Instagram Takipçi Hilesi Nedir?

Instagram takipçi hilesi; hesabını daha popüler ve tanınmış göstermeye çalışan bireyler tarafından tercih edilen sahte takipçiler sağlayan programlar ve siteler aracılığıyla yapılan bir hiledir. Sahte takipçiyi sağlayan birden çok uygulama bulunmaktadır. Fakat bu tür uygulamalar Instagram’ın kurallarına aykırıdır. Eğer sahte takipçi özelliğini kullandığınız tespit edilirse hesabınız İnstagram tarafından kapatılabilir.

Instagram Takipçi Hilesi Zararları Nelerdir?

Size takipçi sağlayacağını iddia eden uygulamalar aslında size tamamen dürüst davranmaz. Bu tarz uygulamaların sizden tek istediği şey kullanıcı adınız ve parolanızdır. Bu bilgileri sizden temin ederek hesabınıza giriş yaparak hesabınızı devre dışı bırakabilir, fotoğraflarınızı çalabilir, sizin adınıza uygunsuz görüntüler ve ya mesajlar paylaşabilirler. Bu şekilde birçok ünlünün ve fenomenin hesabı ele geçirilmiştir. Fakat çoğu hesap kurtarılamamıştır.
Bu tür uygulamaların asla gerçeği yansıtmadığını, eğer size gerçekten takipçi gelirse de bunun geçici bir durum olduğunu her zaman sizin verdiğinizden daha çoğunu alacaklarını bilmeniz gereklidir. Bu tür uygulamaların tek amacı profilinizi ele geçirmek ve kendi lehlerinde olacak şekilde kullanmaktır. Bu tür uygulamalara ve kişilere asla güvenmemeli itibar etmemelisiniz.

Instagram Takipçi Sayımı Hile Olmadan Nasıl Arttırabilirim?

Öncelikle takipçi sayınızı arttırmanız için profilinizin insanların sevebileceği sempati kurabileceği şekilde olmasına özen gösterin. Pozitif ve insanları gülümsetebilecek paylaşımlar yapmaya özen gösterin. Sık sık paylaşımda bulunun ki insanlar aktif olduğunuzu anlasınlar. Samimi ve kendiniz olun bu şekilde daha fazla sevilir ve özgün bir kişilik olursunuz eğer sabırlı olursanız kısa sürede takipçileriniz hızla çoğalacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler