İnsanlar boş zamanlarını sosyal medya araçlarında zaman geçirerek değerlendiriyor. Instagram da bu sosyal medya araçları arasında en fazla tercih edilenlerden bir tanesi. Ancak Instagram’da insanlar bazen çeşitli nedenlerden dolayı problem yaşayabiliyor. Bu sorunlar arasında Instagram siyah ekran hatası problemi ön plana çıkıyor. Peki, Instagram siyah ekran problemi nedir ve bu sorunun çözümü nasıl sağlanır?

Instagram Siyah Ekran Hatası Nedir?

Instagram kullanıcılarının en çok karşılaştığı problemlerden bir tanesi de Instagram’da birinin hikayesini izlerken sadece siyah ekranın gelmesi ve kişinin hikayesine ulaşılamaması problemidir. Bu problem bazen de Instagram’da fotoğraf veya herhangi bir şey paylaşmak isteyen kişinin paylaşım yaptığı anda sadece siyah bir ekran görünmesidir.
Kişinin paylaştığı paylaşım filtrelenir ve ekranda sadece siyah veya gri renkte bir görüntü meydana gelir. Sosyal medya kullanıcıları da doğal olarak yaptıkları paylaşımı kaldırmak zorunda kalır. Peki, Instagram siyah ekran hatası problemi nasıl çözülür?

Instagram Siyah Ekran Hatası Problemi Neden Oluşur?

Instagram’da siyah ekran hatası probleminin ortaya çıkmasının birçok nedeni olabilir. Bu nedenler arasında Instagram’a girilen cihazdaki güncellemelerin tam olarak yapılmaması, Instagram uygulamasının güncel olmaması, kişinin kullandığı cihazdaki saat ve tarih ayarlarının doğru bir şekilde çalışmaması, Android cihazlardaki belleğin Instagram’da açılacak resmi gösterecek kadar boş olmaması gibi problemler siyah ekran hatası probleminin ortaya çıkma nedenleri arasında yer alır.
Bunlara ek olarak kişinin kullandığı internetin hızının yavaş olması fotoğrafların yüklenmesini geciktirebilir. Bunun sonucunda da fotoğraftaki görsel yerine sadece siyah ekran görülür. Sayfa yenilendikten sonra veya biraz beklenildiği zaman problem ortadan kalkabilir.

Instagram Siyah Ekran Hatası Problemi Nasıl Çözülür?

Instagram kullanıcıları birkaç ufak taktik sayesine siyah ekran hatası probleminden kurtulabilir. Bu yollar arasında özellikle Instagram’a girilen cihazın güncellemelerinin yapılması ve internet hızının arttırılması sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Bunlar deneniyor ise ve problem ortadan kalkmamışsa Instagram’a bağlı yazılımlar kaldırılıp ve Instagram’a bağlı uygulamalar kaldırıldığında problem kesin olarak ortadan kalkar. Gerekli incelemelerden ve güncellemelerden sonra bu uygulamalar tekrar yüklenebilir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler