Instagram son yılların en yaygın kullanılan sosyal medya platformlarından birisidir. Kendisini satın alan Facebook’un tahtına adeta aday olan bu sevimli fotoğraf paylaşma uygulaması son zamanlarda birçok farklı özellik barındıran çok geniş kapsamlı bir uygulama haline gelmiştir. Günlük milyonlarca insan tarafından ziyaret edilen ve milyarlarca etkileşim alan Instagram’da kullanıcıların başına sıklıkla hesap silme sıkıntısı gelmektedir. Hesaplarını dondurmak isterken yanlışlıkla silen kullanıcılar olduğu gibi bilerek silip sonrasında pişman olup tekrar açmak isteyenlerde mevcuttur. Instagram silinen hesabı geri getirme gerekli adımlar uygulandığı taktirde oldukça kolaydır.

Silinen Hesap Geri Getirilebilir mi?
Instagram sonuç itibari ile ticari bir iştir ve hiç bir kullanıcısını kaybetmek istemez. Bu sebeple hesap silinmesi gerçek ve inandırıcı bir olay değildir. Burada önemli olan Instagram’ın hesabın gerçekten size ait olduğundan emin olmasıdır. Bunun içinde belli adımların izlenmesi gerekir.
Hesabınızı sildiyseniz ve geri getirmek istiyorsanız bilgisayarda ki tarayıcıdan ve mobil cihazınızda ki uygulamadan hesabınızın adını yazarak görüntülenip görüntülenmediğine bir göz atarak başlayabilirsiniz. Bilgisayarda ki tarayıcıdan Instagram.com/hesabınızın adresini kontrol edebilirsiniz. Uygulamayı ise açtığınız da kullanıcı bilgileri girdiğinizde hesabınızın silindiğini size bildirmesi gerekmektedir.

Instagram Hesabını Geri Alma
Instagram hesabını geri almak için help.Instagram.com adresinden Instagram hesabım donduruldu sekmesini kullanarak bir form doldurmanız ve hesap bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Burada hesap bilgileri, hesabın ait olduğu e-mail, kullanıcı adı, kişisel bilgiler eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmalıdır.
Bu işlem sonucunda Instagram kullanıcının e-mail adresine bir mail göndermektedir. Bu mailde yazan içerik bir kağıda yazılarak yüzünüz ve kağıt aynı anda görülecek şekilde bir selfie çekmelisiniz. Bu selfie maile yanıt olarak gönderilecektir. Bunun sonucunda ilgili Instagram ekibi maili inceleyerek karar verir ve uygun bulursa tekrar mail atar bu mail ile de şifre yenilenerek hesaba erişilir.

Telefon İle Hesap Açıldıysa
Facebook Instagram’ı satın aldıktan sonra hesaplar telefon ile açılmaya başlandı. Bu durumda öncelikle bir e-mail adresi forma girilmeli, telefon bilgisi ise durumun açıklanması ile birlikte e-maile cevap verilirken yazılmalıdır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler