Sosyal medya uygulamalarında bulunan birçok özelliğin Instagram’a eklenmesi, kullanıcıların bu uygulamalar hakkında daha fazla sorular sormasına neden oluyor. Diğer sosyal medyalarda bulunan konum ekleme özelliğinin Instagram’a da uyarlanmasından dolayı kullanıcılar, Instagram konum ekleme konusunda da bilgi sahibi olmaya çalışmaktalar. Özellikle yeni bir uygulama olduğundan, konu ile ilgili yetersiz bilgilerden dolayı, bu uygulama çoğunlukla başarısızlıkla sonuçlanıyor.

Google Maps Uygulaması Nedir?
Instagram üzerinden konum ekleme yaparken, uygulamanın daha önceden belirlemiş olduğu konumlar kullanılabilmektedir. Yeni bir konum eklemek için ise, Google Maps uygulamasının kullanılması gerekiyor. Web tabanlı bir harita uygulaması olan Google Maps, Instagram kullanıcılarına konum ekleme hususunda çok büyük kolaylıklar sağlamakta. Google Maps kullanılarak ülkeden, il, ilçe ve sokaklara kadar detaylı olarak konum paylaşılabilmektedir.

Google Maps Kullanılarak Instagram’da Konum Belirleme
Google Maps uygulamasını kullanarak, Instagram’da konum belirlemek belirli kurallar uygulandıktan sonra kolayca gerçekleşmektedir. Bu sıra şöyle sayılabilir:
1. Google Maps uygulaması ile bu işlemin yapılabilmesi için öncelikle Gmail adresi gerekmektedir. Eğer Gmail hesabı yoksa yenisinin alınması gerekmektedir
2. Daha sonra alınan bu gmail adresi ile Google hesabına giriş yapılmalıdır
3. Giriş işlemi tamamlandıktan sonra ise, MAPS sekmesine girilerek Google haritaları açılmalıdır
4. Google haritalardaki arama kısmına, kaydedilmek istenen mekan adres olarak yazılmalıdır. Arama yaptırılıp istenen mekan bulunduktan sonra, kayıt bilgileri de oluşturulup Google Maps’e kayıt yapılır.
5. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra bu konum GPS’ler tarafından rahatlıkla bulunmaktadır fakat bu işlem için süre biraz uzayabilmektedir.
6. Daha sonra Instagram hesabına giriş yapılmalı, eklemek istenen fotoğrafa istenen ayarlamalar yapılıp ileri simgesi tıklanarak, haritaya ekle özelliği etkin hale getirilmelidir.
7. Son olarak konum adı seçeneğine girip, Google Maps’e kaydedilen ad girilerek işlem tamamlanmaktadır. Bu işlemler sayesinde konumla beraber fotoğrafta paylaşılmaktadır.
Facebook Uygulaması İle Instagram’da Konum Belirleme
Instagram Facebook tarafından satın alındığı için, bu uygulama üzerinden de konum eklenebiliyor. Bu işlem için Facebook hesabı olması gerekiyor. Hesaba girildikten sonra bir gönderi paylaşılıyor ve sağ üstte bulunan konum ekleme simgesi tıklanarak çıkan adreslerden seçim yapılıyor. Eğer istenilen adres yoksa konum ismi yazılarak bulunması sağlanıyor. Daha sonra ise paylaşılması gerekiyor, paylaşım sonucunda ise bu konum instagramda da kullanılabiliyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler