En popüler sosyal paylaşım sitelerinden olan Instagram adlı uygulamada, birçok kişi hesabın çalınması sorunu ile karşı karşıya kalmıştır. Son derece can sıkıcı bir durum olan Instagram hesabının çalınması, güncel bilgiler ile birlikte geri alınabilmektedir. Bu yazıda Instagram hesabım çalındı geri nasıl alırım sorusunun cevabını vereceğiz.

İnstagram Hesabının Çalınması
Çalınan Instagram hesabının geri alınmasında öncelikli olarak bu soruna neden olan etkeni göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Son zamanlarda açılan birçok yeni internet sitesinde Instagram ile giriş yap seçeneği sunularak bu şekilde hesabın şifreleri çalınabilmektedir. Bunun yanı sıra, telefonlara yüklenen bazı yazılımlar da Instagram hesabı şifresinin çalınmasına sebep olabilmektedir.

Çalınan İnstagram Hesabının Geri Alınması
Almış olduğunuz tüm önlemlere rağmen Instagram hesabınız yine de çalındıysa eğer, bir kaç işlemle hesabınızı geri alabilme şansınız var. Özellikle popüler hesapların çalınma riski, diğerlerine göre çok daha yüksektir.
Çalınan Instagram hesabının geri alınması ile ilgili farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Ancak en önemlisi her zaman çalınan hesabı geri alabilmek için kimliğinizi kanıtlama zorunluluğunuzdur. Kimliğinizi kanıtlayamadığınız takdirde hesabınızı geri alabilmeniz oldukça zordur.
Instagram hesabınızı güvence altına almak ve bu tarz olaylar ile karşı karşıya kalmamak adına hesap koruma yöntemini kullanmanız sizin faydanıza olacaktır. Böylece hesabınıza yapılacak olan girişlerde sizlerden SMS ile kod istenecek ve bu kod ile hesaba erişim mümkün hale gelecektir.

Çalınan Instagram Hesabının Geri Alınması İzlenecek Yollar
Çalınmış olan Instagram hesabınızı aşağıdaki yolları izleyerek tekrar geri kazanabilirsiniz.
– Öncelikle Instagragm uygulamasını açın, çıkan sayfada giriş yapmak için yardım al kısmını seçin.
– Ardından kullanıcı adı ve parolanızı girip sağ üst bölümdeki sağ ok tuşuna basın.
– Karşınıza hesabınız bulunamadı gibi bir ibare çıkarsa eğer, sayfanızdaki takipçilerinizden birinden kullanıcı adınızı söylemesini rica edin. Yeni kullanıcı adınızı girip yine sağ ok tuşuna basın. Hesabınızın bulunması halinde size mevcut seçenekler verilecektir.
– Size yöneltilen soruları doğru olarak bildiğiniz takdirde formu gönderip cevabı bekleyebilirsiniz. Bir kaç gün içerisinde tarafınıza geri dönüş yapılarak şifre sıfırlama maili ulaştırılacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler