Fotoğraf paylaşma uygulaması olarak dünyanın popülerliği elinde tutan tek uygulaması Instagram, fotoğrafların ön plana çıkabilmesi adına pek çok kullanıcını gün içerisinde etkili görsel paylaşımlar yapmasına olanak tanımaktadır. Instagram fotoğraflarınızı öne çıkarmak için 5 etkili yol üzerinden birçok seçenek uygulanabilir.

1. Hikaye Anlatma
Instagram hikayeler kısmında diğer kullanıcıların doğrudan bir şekilde profillerine giden bağlantı ekleme olanağı bulunmaktadır. Çoğu Instagram kullanıcısının favori hesaplarına atıfta bulunmak adına bu özelliği kullandığı bilinir. Etiketleme yaparak bir fotoğrafı ön plana çıkarmak ve profile davet edebilmek mümkün olur.

2. Görsel Zincirleme
Bazı kullanıcıların Instagram uygulamasındaki profilleri oldukça akıcı ve olağanüstü güzel görünür. Tüm görsellerin mükemmel bir uyum içerisinde koordine edilmiş olarak profilde durması fotoğrafların ön plana çıkması için gereken bir etmendir. Görsel zincir adı verilen bu yöntem, normalden biraz daha uğraştırıcı olmasına rağmen oldukça etkilidir.

3. Boomerang Kullanımı
Instagram’ın hikayeler özelliğinde yer alan bir etmen olarak Boomerang kullanımını paylaşım şeklinde de kullanmak ilgi çekici bir durumun oluşmasına yardımcı olur. Belirli bir süre çekim yaptıktan sonra ileri geri sarma işlemine denilen Boomerang yöntemi ile profili ilgi çekici kılmak fotoğrafların ön plana çıkmasında destek verir.

4. Fotoğraf Bölüştürme
İlgi çekici ve özgün bir fotoğrafı profilde parçalara ayırarak paylaşma başka birinin profile baktığı zaman ilgisinin odağı olmasına neden olmaktadır. Diğer fotoğrafların da ön plana çıkarılmasına yardımcı olan bu yöntem ile beraber fotoğraf bölüştürme işlemi profilde bulunan fotoğrafları ön plana çıkarmakta ve profilin uzun süre ziyaret edilmesine etki etmektedir.

5. Perde Arkası
Kimi fotoğraflar bir kaç hileye başvurarak çekilir. Bu gibi fotoğraf çekimlerinde ya da çekimi yaparken kullanılan dekoratif görsellerin nasıl o hale getirildiğine dair perde arkası görsellerini paylaşmak ilgi çekici olmaktadır. Buna bağlı olarak profili ziyaret eden kişi sayısı artar. Bu perde arkası görüntülerini hikayelerim kısmında paylaşarak profile davet etme durumu da söz konusu olmakla beraber kullanıcıların profildeki diğer resimleri de ön plana çıkar.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler