Dünya genelinde en popüler sosyal medya uygulaması olarak bilinen Instagram uygulamasında kullanıcıların profilleri içerisinde bu zamana kadar paylaşmış oldukları fotoğrafların tamamını bilgisayara toplu bir şekilde indirebilmek mümkündür. Uygulama hesabını kapatacak ve resimlerini yedekleyecek olan kişiler için oldukça basit bir adımla Instagram fotoğrafları PC’ye toplu indirme işlemi uygulanabilir. Fotoğraflar paylaşım esnasında iOS ya da Android işletim sistemindeki galerilere otomatik olarak kaydolsa da kullanıcılar tarafından silindiği bilinmektedir.

Instagram Fotoğraflarını Yedekleme
Instagram uygulamasında yer alan fotoğrafların yedeklenebilmesi için toplu bir şekilde bilgisayara kaydedebilmek bir yöntem olarak tercih edilse de kullanıcıların bu konuda deneyebilecekleri başka yöntemler de bulunmaktadır. Fotoğrafları arşivlemek ve daha sonrasında yeniden profile çıkarmak son dönemlerde sıklıkla tercih edilen bir yöntem olup, Instagram uygulamasına gelen güncellemeler arasında en çok kullanılan özellikler arasında da yer alır. Uygulama kapsamında fotoğrafları toplu bir şekilde bilgisayara indirmek için her hangi bir program uygulamaya gerek yoktur.

Instagram Fotoğraflarını Bilgisayara İndirme
Uygulama dahilinde paylaşılmış olan fotoğrafları bilgisayara toplu bir şekilde indirebilmek için https://www.instagram.com/download/request/ web sitesine erişim sağlanmalıdır. Hesaba daha öncesinden giriş yapılmış olsa da burada yer alan güvenlik adımını geçerek yeniden şifre girişi yapılması istenir. Şifre girildikten sonra kullanıcı gelen sayfada “İndirme Talep Et” butonuna tıklayarak bilgisayarına indirme işlemini başlatır. Dosya şeklinde gönderim yapılacağından ötürü kullanıcıların indirme sürelerinde değişkenlik meydana gelir.

Instagram İndirme Dosyası İçeriği
Fotoğrafları bilgisayara indirme işlemi esnasında uygulama tarafından takipçilerin kullanıcı adları, fotoğraflara yapılmış olan yorumlar, takip edilen kişilerin listesi, direkt mesaj alanı ve daha fazlası için hazırlanmış olan bir dosyanın karşıdan yükleme işlemi yapılır. İndirme talebi gerçekleştirildiğinde bu dosya uygulama tarafından kullanıcıya özel hale getirilir ve yükleme işleminde fotoğraf adedine, yorum sayısına, takipçi ve takip edilen listesine göre süre bazında değişkenlik olabilmektedir. Instagram uygulamasında yer alan hesabı yedekleyebilmek için bu yöntem tercih edilebilir. Uygulamanın web sitesi üzerinden bu işlem güvenilir bir şekilde yapılmakla birlikte kısa sürede dosya hazır hale getirilir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler