Instagram uygulamasının sonradan eklediği canlı yayın özelliği birçok kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor. Fakat son zamanlarda Instagram canlı yayın yapamıyorum diyen kullanıcıların sayısı artmış durumda. Peki, canlı yayın neden yapılamıyor? İşte Instagram canlı yayın ile ilgili tüm detaylar:

Canlı Yayın Nasıl Yapılır?
Instagram uygulaması üzerinden canlı yayın yapmak için ilk önce Instagram hesabına giriş yapılması gerekiyor. Sonra ana sayfa üzerinde hikayeler sekmesine tıklayarak canlı yayın bölümüne ulaşabilirsiniz. Burada Live/Canlı ikonundan canlı yayın yapmaya başlayabilirsiniz. Bu ikon zaman içerisinde bütün kişilere ulaşacaktır. Eğer hesabınızda bu ikonu göremiyorsanız Instagram uygulamasının güncellenmesini beklemeniz gerekiyor.

Canlı Yayın Yapamıyorum
Instagram üzerinden canlı yayın yapılamamasının nedeni telefon modelinin düşüklüğü olabilir. Diğer bir neden ise Instagram uygulamasının güncel sürümünün yüklü olmaması veya uygulamadan kaynaklı bir hata oluşumu olabilir. Bu durumda ilk yapılması gereken uygulamanın güncel sürümünü yüklemektir. Ardından telefonun genel güncellemeleri kontrol edilmeli ve sistemin güncel olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Android Cihazlarda Sistem Güncellemesi
Telefonunuzun ayarlar kısmına girerek cihaz hakkında bölümüne tıklayın.
Sistem güncellemesi- kontrol et kısmından sisteminizin güncel olup olmadığını kontrol edin.
Bu aşamalardan sonra uygulamanız halen canlı yayın konusunda hata veriyor ise Instagram’ın güncellenmesini beklemeniz gerekiyor. Güncellemelerin ardından tekrar canlı yayın yapmayı deneyebilirsiniz.

Canlı Yayında Ekranda Görülen Simgeler
Instagram uygulaması üzerinden canlı yayın yapılırken ekrana bazı simgeler gelmektedir. İşte bu simgelerin anlamı:
Canlı yayın esnasında ekranın sol üst köşesinde “abcd” adlı bir simge görünmektedir. Bu simge sizin kullanıcı adınızı ifade eder. Canlı yayın esnasında sizi takip eden herkes kullanıcı adınızı görebilir.
Canlı yayında ekranın sağ üst köşesinde “123” rakamı bulunmaktadır. Bu rakam canlı yayını izleyen kişilerin sayısını ifade eder. Canlı yayını izleyen kişilerin sayısı anlık olarak yenilenmektedir.
Canlı yayın ekranının alt kısmında canlı yayınınızı takip eden kişiler size soru sorabilir, yorum yapabilir.
Ekranın sağ üst kısmında “X” işareti bulunmaktadır. Bu işaret canlı yayını sonlandırmak için kullanılan işarettir. Yayın sonunda canlı yayını yapan kişiler yayın hakkında detaylı bilgi edinebilirler.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler