Instagram uygulaması her ne kadar mobil cihazlar için geliştirilmiş bir uygulama olsa da kullanıcıların bilgisayar üzerinden de bu uygulamayı kullanabilmeleri mümkün hale getirilmiştir. Mobil versiyona göre bilgisayardan giriş yapıldığı zaman farklı bir ara yüz ile karşılaşan kullanıcıların Google Chrome kullanarak Instagram’da fotoğraf paylaşma işlemini yapabilmeleri adına bazı işlemleri uygulamaları gerekir. Fotoğraf paylaşım işlemi Google Chrome tarayıcısında da yapılabilmektedir.

Google Chrome Kısayolları
Google Chrome tarayıcısını kullanarak Instagram uygulamasında fotoğraf paylaşımı yapacak kullanıcılar için öncelikle tarayıcı üzerinden uygulamaya giriş yapılması gerekir. Giriş işlemi tamamlandıktan sonra Ctrl + Shift + I klavye kısayolu kullanılarak uygulamanın geliştirici ayarlarına erişim sağlanır. Bu kısayol Windows işletim sistemlerinde yer alan kısayol olup, Mac işletim sistemini kullananlar için Cmd + Alt + I kısayolu kullanılmalıdır. Instagram sayfasındayken bu kısa yol kullanımı fotoğraf paylaşımının ilk adımını oluşturur.

Google Chrome Mobil Instagram
Google Chrome tarayıcısında Instagram ara yüzüne erişim sağlayabilmek için kısayollar üzerinden gerekli adım tamamlandıktan sonra bir diğer kısayol olan Ctrl + Shift + M klavye yolunu Windows işletim sistemlerinde, Cmd + Shift + M klavye yolunu ise Mac işletim sistemlerinde uygulamak gerekir. Bu kısayollar sayesinde tarayıcının mobil versiyona geçiş yaptığı görülebilir. Devam edebilmek adına tarayıcıda açılmış olan kısayol sayfalarının kapatılması gerekmektedir. Fotoğraf yükleyebilmek adına kamera simgesi açılmış olur.

Google Chrome ile Fotoğraf Paylaşımı
Bütün adımlar tamamlandıktan sonra ana sayfanın orta bölümünde yer alan kamera simgesine tıklanır. Bilgisayar üzerinden fotoğraf seçimi yapıldıktan sonra kare biçimi, döndürme ya da tam genişlik gibi seçenekleri kullanarak fotoğraf biçimlendirmesi yapılabilir. Google Chrome tarayıcısında uygulama kapsamında yer alan düzenleme araçları ya da filtreler kullanılamamaktadır.
Mobil versiyonda erişim sağlanabilen bu düzenleme eklentileri için henüz geliştirme işlemleri devam etmekte olup tarayıcıya kısa süre sonra eklenebilme durumu söz konusudur. Google Chrome tarayıcısını kullanarak Instagram uygulamasında fotoğraf paylaşımı yapmak isteyen kullanıcıların klavye kısayolları üzerinden uygulamanın mobil versiyonuna geçiş yapmaları sağlanmakta ve fotoğraf paylaşılabilmektedir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Gönderiler